Biedrība C.albula
Mūs atbalsta
Jauno makšķernieku nometne Copeslietas-4

Jauno makšķernieku nometne Copeslietas-4

Nometne norisinājās no 6 jūnija līdz 10 jūnijam, Lauku tūrisma un atpūtas centrā " JAUNSĒTAS"  www.jausetas.lv . Nometnē piedalījās 22 bērni vecumā no 9-11 gadi.Kā mums gāja, skatieties sadaļā galerijas.

14.06.2016
Lasīt vairāk
Lielā talka Alūksnes ezerā! 23.aprīlī!

Lielā talka Alūksnes ezerā!
23.aprīlī!

Talkas atbildīgais
Biedrība C.ALBULA

Laipni lūgti talkā, visi labie cilvēki, kam rūp sakopta vide.

Talkosim Alūksnes ezera, iekšezera krasta zonā no jaunā Tautasnama līdz bērzu birzs atpūtas vietai. Talkas gaitā vāksim atkritumus, zāģēsim krūmus un novāksim tos, sakopsim krasta zonu gan no sauszemes puses, gan ar laivām no ezera. Par cik talkošana notiek ezera krastā, vēlami gumijas zābaki, jo garāki, jo labāk. Laivu novietņu lietotājus, kas talkos pie savām novietnēm nodrošināsim ar talkas maisiem. Talkotājus ar krūmgriezi, lūdzu pieteikties talkas atbildīgajam.
Talkas atbildīgais Jānis Skulte tel.- 29276883

Pulcēšanās bērzu birzs atpūtas vietā pulksten- 9.00

Pēc talkas visi talcinieki aicināti uz pusdienām, vārīsim zupu ezera krastā!

Ezers to novērtēs!
Dzīvot zaļi, kļūst ar vien modernāk!

30.03.2016
Lasīt vairāk
22 marts -Pasaules ūdens diena.

 

„National Geographic” ir apkopojis 10 padomus, kā taupīt ūdens resursus.

1. Aizgriez ūdens krānu, kamēr tīri zobus – tādējādi var ietaupīt līdz pat sešiem litriem ūdens minūtē.

2. Ievieto tualetes poda skalojamajā kastē speciālu dozatoru, lai samazinātu ūdens apmēru, kāds tiek izmantots katrā ūdens nolaišanas reizē.

3. Samazini dušā pavadīto laiku - tas ļaus ietaupīt sešus līdz 45 litrus ūdens minūtē.

4. Izmanto veļas mašīnu tikai tad, ja vari to piepildīt pilnu ar netīrajām drēbēm. Tas pats attiecas uz trauku mazgājamo mašīnu – ieslēdz to vien tad, kad tā ir pilna ar netīrajiem traukiem.

5. Salabo tekošu krānu. Tekoša krāna dēļ var izšķērdēt pat 15 litrus ūdens dienā vai 5500 litrus ūdens gadā.

6.Pievieno mājas notekcaurulei mucu un izmanto savākto ūdeni, lai aplaistītu dārzu, nomazgātu automašīnu vai mājas logus.

7. Laisti savu dārzu ar lejkannu, nevis šļūteni, kas var iztērēt līdz pat 1000 litru ūdens stundas laikā. Augu mulčēšana un laistīšana agri no rīta vai vēlu pēcpusdienā samazinās iztvaikošanu un arī tas ļaus ietaupīt ūdeni.

8. Piepildi krūzi ar krāna ūdeni un ieliec to ledusskapī. Tas nozīmē, ka tev nevajadzēs turēt atgrieztu aukstā ūdens krānu, lai sagaidītu, kamēr sāk tecēt dzeršanai piemērots auksts ūdens..

9. Ieguldi naudu ekonomiskās mājsaimniecības iekārtās, ja rodas nepieciešamība nomainīt kādu no tām. Veikalos ir pieejami ekonomiski dušas uzgaļi, krāni, tualetes podi, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, kā arī citas ierīces.

22.03.2016
Lasīt vairāk
Gaidam priekšlikumus Alūksnes ezera licencētās makšķerēšanas nolikumam.

Gaidam priekšlikumus Alūksnes ezera licencētās makšķerēšanas nolikumam.

Mēs, Alūksnes ezera makšķernieku biedrība "C.Albula" jau vairāk, kā piecus gadus aktīvi iesaistāmies Alūksnes ezera apsaimniekošanā, mūsu biedri ir aģentūras ALJA konsultatīvās padomes locekļi, kuri pārstāv makšķernieku intereses, tāpēc uzskatām par savu pienākumu aicināt Jūs, izteikt savus ierosinājumus jaunajam Alūksnes ezera licencētās makšķerēšanas nolikumam. Ierosinājumus ar pamatojumu rakstot uz [email protected] , Visi priekšlikumi tiks apkopoti un iesniegti aģentūrai ALJA
Mēs par makšķerēšanu zivigā ezerā.

15.01.2016
Lasīt vairāk
ALŪKSNIEŠI IESAISTĀS ALŪKSNES EZERA IZPĒTĒ

ALŪKSNIEŠI IESAISTĀS ALŪKSNES EZERA IZPĒTĒ
Piektdien, 14.augustā norisinājās Alūksnes ezera zinātniskajai izpētei veltīts pasākums. Tā laikā caur interaktīvām darbnīcām vietējiem iedzīvotājiem, pašvaldības pārstāvjiem un citiem interesentiem bija iespēja iepazīt ezera barības ķēdi un uzzināt, kā to var ietekmēt klimata pārmaiņas.
Alūksnes ezera pētniecība norisinās jau otro gadu. Šogad pirmo reizi tiek pētīts klimata izmaiņu pastiprinātais fenomens – zilaļģu ziedēšana un tās ietekme uz ezera ekosistēmas funkcionēšanu, stabilitāti un bioloģisko daudzveidību. Pētījumu veic augsti kvalificēta Vides risinājumu institūta un Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātnieku komanda, un tā rezultāti tiks izmantoti, lai izstrādātu zinātniski pamatotus un pārdomātus ezera apsaimniekošanas priekšlikumus.
Pētniecības pasākuma laikā dalībniekiem bija iespējams iepazīt metodes, ar kurām zinātnieki pēta katru ezera barības ķēdes posmu un uzdot interesējošos jautājumus par klimata izmaiņām un aļģu ziedēšanu ezerā – kāpēc tas notiek, vai peldēties ir droši, vai noķertās zivis ir droši ēst? Izpētes darbnīcās interesenti ievāca zivju paraugus, tos šķiroja, mērīja un analizēja paraugu kuņģa sastāvu. Citās darbnīcās zinātnieki demonstrēja gliemeņu ūdens dzidrināšanas spējas. Savukārt, caur mikroskopiem bija iespējams aplūkot ezerā mītošo zooplanktonu un fitoplanktonu, tai skaitā toksiskās zilaļģes.
Izpētes projekta ietvaros līdz nākamā gada maijam zinātnieki pētīs gan Alūksnes, gan Burtnieka ezeru. Rezultāti visiem interesentiem būs pieejami projekta tīmekļa vietnē un pašvaldībās. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instruments un to līdzfinansē Vides risinājumu institūts un Latvijas Hidroekoloģijas institūts.
Projekta tīmekļa vietne pieejama: www.cycle.videsinstituts.lv

25.08.2015
Lasīt vairāk