Biedrība C.albula
Mūs atbalsta

Latvijas Čempioni 2018 C.ALBULA / ALŪKSNE

18.04.2018

Intervija ar komandas C.ALBULA/ALŪKSNE sportistu Jāni Skulti.


Kā nonācāt līdz dalībai LČ: Pirms pāris gadiem uz Alūksnes ezera notika viens no LČ posmiem zemledus makšķerēšanā, 4 no mums tajā veica tiesnešu pienākumus. Tad arī radās interese, jo bija iespēja divas dienas vērot, kā notiek ziemas sporta makšķerēšana.

Kā gāja pirmajā sezonā: Priekš pirmā starta sasniegtā 10. vieta no 14 komandām, manā uztverē ir labs rādītājs. Jāatzīmē , ka daži no mums pamanījās savās zonās iemakšķerēties trijniekā!!!! Taču kopumā pietrūka stabilitātes!

No kurienes guvāt informāciju par sacensību taktiku un inventāru: Daudz padomus guvām no pašmāju sportistiem, kas nesavtīgi dalās informācijā ar jaunpienācējiem. Mūsdienās ir lieliska iespēja smelties informāciju internetā, kur bijušie un esošie pasaules čempioni ar to dalās! . Taču jāsaprot, ka makšķerēšana nav vienkāršs reizrēķins, ir daudz nezināmo un mainīgo, kas ietekmē rezultātu.

Vai ticējāt, ka izdosies uzvarēt LČ otrajā sezonā: Otro sezonu uzsākām ar mērķi uzlabot rezultātu, ticība radās pēc otrā posma, kad sapratām, ka varam! Bet visi, kā viens baidījāmies teikt -hop, kamēr “nepārlēcām”!

Cik tas ir sarežģīti – piedalīties LČ un nonākt līdz uzvarai: Melošu ja teikšu, ka viegli! Tas ir tāpat, kā jebkurā citā sportā- laiks, centība, nauda un protams pie tā visa vēl vajag daļu veiksmes. Kad izvirzies līderos, kļūst vēl smagāk, tāpēc trešais posms bija īsta elle, jo gan iekšēji, gan uz ledus jutām milzīgu spriedzi. Bet pati par sevi dalība čempionātā dod neatsveramu gandarījumu.

Kas tieši aizrauj Zemledus makšķerēšanas sacensībās: Alūksnieši jau piedzimst ar urbi rokās ha, ha , ha. Protams tā ir šī sacenšanās un mērošanās meistarībā, tikšanās ar sev līdzīgi domājošiem, kopā būšana , dalīšanās ar emocijām un pieredzi.

Vai turpmāk piedalīsieties LČ: Protams mēs to vēlamies darīt un iespējams arī darīsim! Ceru, ka mūsu uzvara iedrošinās daudz jaunus makšķerniekus, organizēties un ņemt dalību nākamajā gadā! Tas tiešām ir tā vērts! Es ticu, ka Latvijā ir daudz spēcīgu jauno makšķernieku, kas nākotnē varētu noturēt Latviju pasaulē, kā zemledus makšķerēšanas lielvalsti! Ceru, ka arī makšķerēšanas federācija darīs visu iespējamo lai šī makšķerēšanas disciplīna iekvēlotos vēl spožāk!